Past results

Race results featuring Darley-sired horses. Use the filters below to help you find exactly what you are looking for.

365bet代理Races are listed in local time.

Tuesday, 23 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
BALLARAT TC (AUS) 14:00 Fillies & Mares Maiden
1100m
Queen Ryker (AUS)
2  F  Exceed and Excel (AUS) / Charmview (AUS) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr MJ Alati
Owner: L H E Koh
Trainer: P & P Snowden
2/8
BEVERLEY (GB) 14:45 Flat Hcap 3YO
7½f
Old Harbour (GB)
3  C   / Dunnes River (USA) (Danzig (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: Sheikh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoum
Trainer: Mark Johnston
3/9
CHEPSTOW (GB) 17:10 Flat 2YO
6f
Weymouth Bay (IRE)
2  F   / Superstitious (USA) (Kingmambo (USA))
Breeder: J. Connaughton
Owner: Mrs Tracy Turner
Trainer: W G M Turner
3/8
17:40 Flat Hcap 4YO+
6f
Soldier's Son (GB)
4  G  Epaulette (AUS) / Elsie's Orphan (GB) (Pastoral Pursuits (GB))
Breeder: Wheelersland Stud
Owner: Mr Henry Candy
Trainer: Henry Candy
2/14
HAWKESBURY (AUS) 12:10 3yo+ Maiden
1300m
Pitjara (AUS)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Tambo's Jewel (AUS) (Oratorio (IRE))
Breeder: Rothwell Park
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/9
12:45 Maiden
1100m
Easy Campese (AUS)
2  C  Sidestep (AUS) / Up and Over (AUS) (Oratorio (IRE))
Breeder: Mr P Rofe
Owner: Dr P B C Rofe, J M Barrington, I J Mill, Dr B E Evans & Dr P N Gilchrist
Trainer: J G Sargent
3/7
13:55 2yo Maiden Handicap
1400m
Mollycoddle (AUS)
2  F  Lonhro (AUS) / Mascareri (AUS) (Commands (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/13
13:55 2yo Maiden Handicap
1400m
Sole Heir (AUS)
2  C  Exceed and Excel (AUS) / Comical Smile (USA) (Comic Strip (USA))
Breeder: Gooree Park Stud Pty Ltd
Owner: Gooree Stud (Mgr: E M Cojuangco)
Trainer: G Waterhouse & A Bott
Won/13
KEMPTON (GB) 17:55 Flat Hcap 4YO+
6f
Sepahi (GB)
4  F  Sepoy (AUS) / Katevan (IRE) (Heliostatic (IRE))
Breeder: Mr & I. Wilson
Owner: Mrs Shelley Tucker Partnership
Trainer: S L Keightley
2/9
18:25 Flat Maiden 3YO+
1 mile
Long Haired Lover (IRE)
3  F   / Love and Laughter (IRE) (Theatrical (IRE))
Breeder: K. and Mrs Cullen
Owner: D Howden, N Wheeler & D Redvers
Trainer: James Fanshawe
2/11
19:25 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Crystal Casque (GB)
5  F  Helmet (AUS) / Crystal Moments (GB) (Haafhd (GB))
Breeder: Mrs J. E. Laws
Owner: The Dirham Partnership
Trainer: B R Millman
Won/11
19:55 Flat Hcap 4YO+
1m 3f
Willkommen (GB)
4  C  Epaulette (AUS) / Weeza (IRE) (Sakhee (USA))
Breeder: Mr P. Harper
Owner: Mrs Lucie Botti
Trainer: M Botti
Won/13
LE CROISE-LAROCHE (FR) 17:02 4yo+ Claimer
1100m
Mark of Excellence (IRE)
6  G  Sepoy (AUS) / Cheyenne Star (IRE) (Mujahid (USA))
Breeder: R. H. Alder
Owner: DAVID DAHAN
Trainer: C. BOUTIN (S)
3/15
NAVAN (IRE) 13:00 Flat Maiden 2yof
5¾f
Giselles Thunder (IRE)
2  F   / Suggest (IRE) (Raven's Pass (USA))
Owner: Brendan Keogh
Trainer: Gavin Patrick Cromwell
2/10
13:30 Flat Maiden 2yoc&g
5¾f
Street Kid (IRE)
2  C  Street Boss (USA) / Brushed Gold (USA) (Touch Gold (USA))
Owner: Jon Kelly
Trainer: Mrs John Harrington
2/8
14:30 Flat Maiden 3yo+
5f
I Am Thunder (IRE)
3  C   / Martine's Spirit (IRE) (Invincible Spirit (IRE))
Breeder: Miss N. Lynch
Owner: Michael O'Callaghan
Trainer: M D O'Callaghan
3/9
15:00 Flat Hcap
5f
Lady Alcazar (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Fortress (GB) (Generous (IRE))
Breeder: Lynn Lodge Stud
Owner: J Moran
Trainer: Thomas Cleary
3/11
16:00 Flat Hcap 4yo+
1m 5f
Miraculum (IRE)
5  F   / Manayer (IRE) (Sadler's Wells (USA))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Cathal M McGovern
Trainer: Gavin Patrick Cromwell
3/16
PORT MACQUARIE (AUS) 12:30 Maiden Handicap
1206m
No Laughing Matter (AUS)
2  F  Exosphere (AUS) / Laughing (AUS) (Distorted Humor (USA))
Breeder: L Ferguson & J Carson
Owner: N Walker,j Ashcroft,e Miller,s Subagia,n B Whatmore,h W Diehl,j Jacob,s J Tuite,mrs C M Carmody,g C Ireton,d J Love,miss C Petch,j Irwin,ms K M Stojanovski,s M Radnedge,deen City Dachshunds(Mgr:d Hoogerwerf)two Micks (Mgr:m Dyordyevic)ab Laughing (Mgr:j L
Trainer: K A Lees
Won/12
12:30 Maiden Handicap
1206m
Whatsin (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Sempervirent (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Mr J Condon
Owner: Mundungus Racing (Mgr: M Mulrooney) Jm Condon, Mrs Mt Condon, Pw Bird, Mrs Kl Bird, J A Murphy, Mrs F Murphy, A N Bird, Mrs S W Bird, M Byrmes, Mrs E Byrnes, T Schoenmaker, Mrs N Schoenmaker, S N D'Arcy, Mrs E D'Arcy, B Webb & Mrs S Webb
Trainer: K A Lees
2/12
14:55 Handicap
1006m
Chief Havoc (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Magically (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Mr G Harvey
Owner: Mrs T Prosser, Mrs S McDonnell, P Coulon, Ms K Layden, Ms J Layden & C Blanch
Trainer: Colt Prosser
Won/11
ROCKHAMPTON (AUS) 11:42 2,3yo Maiden Handicap
1050m
Champagne at Dawn (AUS)
3  F   / Fizzy (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Mr A Newcombe
Owner: G K Adrian
Trainer: Ms Z Hohn
2/8
11:42 2,3yo Maiden Handicap
1050m
Kotabharu (AUS)
2  F  Hallowed Crown (AUS) / Olivine (USA) (Royal Academy (USA))
Breeder: Mr NC Stewart
Owner: G R Green, R L White, Mrs B A White & Mrs M M Olive
Trainer: G R Green
Won/8
14:42 Open Handicap
1100m
Master Jamie (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / Verkko (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Aquis Farm
Owner: G R Green, R L White & Mrs B A White
Trainer: G R Green
2/7
15:57 Handicap
1500m
Quidni (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Quidnunc (AUS) (Lonhro (AUS))
Breeder: Darley
Owner: G M Muller & mrs B M Muller
Trainer: Adrian Coome
3/11
ROME (ITY) 19:55 Maiden 3YO c&g
1600m
Va Tutto Bene (IRE)
3  C  Hallowed Crown (AUS) / Cherry Creek (IRE) (Montjeu (IRE))
Breeder: Sean Murphy
Owner: Rz Latina Sas
Trainer: Endo Botti Galoppo Snc
Won/9

Monday, 22 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
AYR (GB) 17:50 Flat Hcap 4YO+
1m 2f
Daawy (IRE)
6  G   / Juno Marlowe (IRE) (Danehill (USA))
Breeder: Tinnakill House & Alan Byrne
Owner: Henry Dean, Jane & Victoria Greetham
Trainer: R G Fell
3/9
FORT ERIE (CAN) 15:58 MSW 3 yo's & up Open
5F
Walkinaroundmoney (CAN)
5  G  Lonhro (AUS) / Ada Dancer (Dance Brightly)
Breeder: Eaton Hall Farm & Michael Doyle
Owner: Gary Chudobiak
Trainer: G Chudobiak
2/8
INDIANA GRAND RACE COURSE (USA) 15:44 MSW 3, 4, & 5 yo's F & M (fillies and mares)
5F
Backstreet Lady (USA)
3  F  Street Boss (USA) / Catch That Song (Unbridled's Song)
Breeder: Deann Baer, Greg Baer DVM & Jay Goodwin
Owner: Spiess Stable, LLC (Roger Spiess) and Randy L. Klopp
Trainer: R Klopp
2/14
KILCOY (AUS) 14:38 Handicap
1500m
Modern Family (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Polygamist (AUS) (Diatribe (AUS))
Breeder: Mr JL Thompson
Owner: K A Afford
Trainer: Kym Afford
Won/9
LYON-PARILLY (FR) 13:10 2yo Conditions
1200m
Justitia (IRE)
2  F  Exceed and Excel (AUS) / Providencia (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: L. Phelan
Owner: MME REBECCA HILLEN
Trainer: HF. DEVIN (S)
3/7
17:20 4yo+ Handicap
1350m
Wonder Boy (FR)
5  G  Sepoy (AUS) / Sound of Summer (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: S.a.s.u. Ecurie Des Monceaux
Owner: MLLE LAURENCE BAUDOUIN
Trainer: ED. MONFORT (S)
2/18
17:55 4yo+ Handicap
1350m
Barchetta (FR)
4  F  Exceed and Excel (AUS) / Barbayam (GB) (Stormy River (FR))
Breeder: Wertheimer Et Frere
Owner: SYLVAIN FARGEON
Trainer: JP. GAUVIN (S)
Won/17
MARKOPOULO (GR) 17:38 Handicap 3YO+
1400m
Sweet Maraki (GER)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Scouting (IRE) (New Approach (IRE))
Breeder: Gestüt Karlshof
2/6
18:09 Maiden 4YO+F
1100m
Sweet Poem (GB)
4  F  Poet's Voice (GB) / Three Sugars (AUS) (Starcraft (NZ))
Breeder: Chippenham Lodge Stud Ltd
2/9
20:05 Handicap 3YO+
1300m
Kritikos Juliaki (IRE)
6  F  Sepoy (AUS) / Chocolate Hills (FR) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
3/9
OHI (JPN) Conditions
1400m
Medaglia Flame (USA)
6  G   / Fanfire (USA) (Elusive Quality (USA))
Breeder: Gallagher's Stud
3/15
ROSCOMMON (IRE) 13:30 Flat Maiden 3yo+f
7f
Baraniya (IRE)
3  F   / Balansiya (IRE) (Shamardal (USA))
Breeder: His Highness The Aga Khan's Studs S
Owner: H H Aga Khan
Trainer: D K Weld
Won/14
14:00 Flat Maiden 3yo+
7f
Mostaqqer (IRE)
3  G  Brazen Beau (AUS) / Rose Kazan (IRE) (Teofilo (IRE))
Breeder: Pitt Bloodstock Ltd
Owner: Hamdan Al Maktoum
Trainer: D K Weld
2/9
SCONE (AUS) 14:25 Handicap
900m
Honey Elysees (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Van Welbilt (AUS) (Artie Schiller (USA))
Breeder: Mr A Whittingham
Owner: Honeycomb Stud, M Wanzare & S P Martin
Trainer: J A Sylvester
2/10
14:25 Handicap
900m
Skara Brae (AUS)
4  F  Kuroshio (AUS) / Isle of Skye (AUS) (Mull of Kintyre (USA))
Breeder: Grasslands Thoroughred Farm
Owner: D Zander & C Zander
Trainer: S C Jones
Won/10
SWAN HILL (AUS) 15:00 Handicap
1600m
Wil John (AUS)
4  G  Reset (AUS) / Arohanui (AUS) (Bianconi (USA))
Breeder: Mrs J Thomson
Owner: Halo Racing Services Pty Ltd (Mgr: C B McKenna), Mrs J McKenna, Mrs H F E Keatley, Miss S Negre, Four Generations Racing (Mgr: A McGillivray), D T Byrne, Mrs S McKenna, S W Johnson, A M Egan, L S McCluskey & I H Kelson
Trainer: C Maher & D Eustace
3/10
15:30 Handicap
2400m
Open the Hatch (AUS)
5  F  Street Boss (USA) / Maunakea (AUS) (Magic of Money (AUS))
Breeder: Mr P Hatcher
Owner: P Hatcher, N Scott, M Griffiths, E Waugh, G Rae, L Maxwell, A Palmer, R Notting, T Jennings, G Sait, M Kennedy, Ms K West, Can Time, T Hatcher, R Collins, S Lawry & M Bice
Trainer: Mark Pegus
Won/12
THIRSK (GB) 12:15 Flat Maiden 2YO
6f
Hala Hala Hala (IRE)
2  F  Exceed and Excel (AUS) / Hala Hala (IRE) (Invincible Spirit (IRE))
Breeder: Tinnakill Bloodstock
Owner: Mr Sultan Ali
Trainer: Kevin Ryan
Won/10
13:50 Flat Hcap 3YO
1 mile
Sir Havelock (IRE)
3  G  Hallowed Crown (AUS) / Gemma's Pearl (IRE) (Marju (IRE))
Breeder: R. Berns
Owner: Nick Bradley Racing 40 & Partner
Trainer: Richard Fahey
2/9
14:50 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Tarnhelm (GB)
5  F  Helmet (AUS) / Anosti (GB) (Act One (GB))
Breeder: Theobalds Stud
Owner: H S Hutchinson & W Storey
Trainer: W Storey
Won/11
WARREN (AUS) 14:10 Maiden Handicap
1000m
Riders Inthe Stand (AUS)
3  F  Poet's Voice (GB) / Ondine Belle (AUS) (Bellotto (USA))
Breeder: R J & J L Slack-Smith
Owner: Dr R J Slack-Smith & Mrs J L Slack-Smith
Trainer: Brett Thompson
2/14

Sunday, 21 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
BELMONT PARK (USA) 17:05 Lady Shipman S. 3 yo F (fillies)
6F
Bredenbury (IRE)
3  F   / Areyaam (Elusive Quality)
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Stone, Andrew
Trainer: H Motion
Won/11
BENDIGO (AUS) 12:25 2yo Open Handicap
1600m
Galactic Fury (AUS)
2  G  Street Boss (USA) / Buratti (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Mr P Mayo
Owner: P J Mayo, Ms D A Mutton & R D Pitcher
Trainer: C Maher & D Eustace
2/7
12:55 Maiden
1600m
Diamond Moments (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Table Mesa (USA) (Comic Strip (USA))
Breeder: Cornerstone Stud Farm Pty Ltd
Owner: Mrs E M Rowe, Miss D A Poulter, S P Ross, B K O'Shaughnessy, D B Evans & Rebeie (Mgr: S H Eden)
Trainer: Shea Eden
2/11
15:55 Handicap
1400m
Brazen Song (AUS)
3  F  Brazen Beau (AUS) / Honor Hymn (USA) (Songandaprayer (USA))
Breeder: Mr PJ Cranitch
Owner: S P Nichols, Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom, Mrs K L Lazare, D R Greene, B S Ong Tan, Mrs A M Ong Tan, Ms C L Vincent, Mrs L B Paligorov, Ms K Docherty, J Richmond, A J Richmond, Ms L J Park, M S McKenna & J & K (Mgr: Mrs K M Farrell)
Trainer: S P Nichols
2/10
15:55 Handicap
1400m
Win Fall (AUS)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Ruby Falls (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Glentree Pastoral Pty Ltd
Owner: C M Barrett, H A Tostevin, G J Donnelley, Mrs L B Donnelley, G P A M Racing (Mgr: M A Meehan), Men In Lightning (Mgr: S Brown), Llb Racing No 1 (Mgr: D Siscos) & Llb Racing No 2 (Mgr: D Siscos)
Trainer: Henry Dwyer
3/10
BRATISLAVA (SLO) 16:00 Conditions
1600m
Gray Touch (FR)
6  C  Poet's Voice (GB) / Naseem Alyasmeen (IRE) (Clodovil (IRE))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: MPL Racing
Trainer: Hanácek Jaroslav
2/8
CHURCHILL DOWNS (USA) 17:18 AOC 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Lady Kate (USA)
4  F   / Princess Haya (Street Cry (IRE))
Breeder: Eileen H. Hartis & Godolphin
Owner: Anderson Stables, LLC (Brad Anderson)
Trainer: E Kenneally
Won/12
DÜSSELDORF (GER) 15:30 German One Thousand Guineas (G2) Conditions 3YOf
1600m
No Limit Credit (GER)
3  F   / Nasrine (IRE) (Barathea (IRE))
Breeder: Gestüt Karlshof
Owner: Gestüt Karlshof
Trainer: A.Suborics
2/11
HOBART (AUS) 16:18 Handicap
1100m
Kuroset (AUS)
3  F  Kuroshio (AUS) / Asset (AUS) (Reset (AUS))
Breeder: Mrs M Gunn TAS
Owner: Mrs M L Gunn
Trainer: Scott Brunton
3/13
KEMPTON (GB) 13:55 Flat Maiden 2YO
7f
Emotional Moment (GB)
2  F  Sepoy (AUS) / Moment of Time (GB) (Rainbow Quest (USA))
Breeder: W. & R. Barnett Ltd
Owner: Mr Gerry Ryan
Trainer: Amy Murphy
Won/5
16:25 Flat 3YO
1m 4f
Pagaille (GER)
3  F   / Pearls or Passion (FR) (Monsun (GER))
Breeder: Al Shahania Stud
Owner: H H Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Tha
Trainer: Ralph Beckett
3/11
17:30 Flat Hcap 4YO+
2 miles
Sexy Beast (GB)
5  G   / Wadaat (GB) (Diktat (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Tight Lines Partnership
Trainer: Ed Giles
2/10
LEOPARDSTOWN (IRE) 14:10 Flat Maiden
7f
Meala (IRE)
2  F  Epaulette (AUS) / Labhandar (IRE) (Authorized (IRE))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Mrs J S Bolger
Trainer: J S Bolger
3/7
15:40 Flat Maiden
1m 2f
Fraterculus (IRE)
3  C   / Sanaara (USA) (Anabaa (USA))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Mrs J S Bolger
Trainer: J S Bolger
3/8
16:10 Flat Maiden
1m 2f
Theophile (IRE)
3  F   / Precipitous (IRE) (Indian Ridge (IRE))
Breeder: J. S. Bolger
Owner: Mrs J S Bolger
Trainer: J S Bolger
3/13
17:15 Blue Wind S. (G3) Flat
1m 2f
One Voice (IRE)
3  F  Poet's Voice (GB) / Zaaqya (GB) (Nayef (USA))
Breeder: J. Lenihan
Owner: Craig Bernick
Trainer: Mrs John Harrington
Won/8
MADRID (SPA) 11:30 Conditions 3YOF
2100m
Cabuerniga (GB)
3  F   / Sri Kandi (GB) (Pivotal (GB))
Breeder: El Catorce Partnership
Owner: Bering
Trainer: P. Olave
2/7
12:30 Conditions 3YOF
1600m
Pravia (SPA)
3  F   / First Embrace (IRE) (Dubawi (IRE))
Breeder: Wallhouse
Owner: Yeguada Rocío
Trainer: G. Arizcorreta
Won/11
13:00 Conditions 3YOC
1600m
Ilyouchkine (FR)
3  C  Sidestep (AUS) / Such a Memory (FR) (Hold That Tiger (USA))
Breeder: Eric Lemaitre
Owner: Alain Jathiere
Trainer: M. Delcher S.
2/13
PORT AUGUSTA (AUS) 13:40 Handicap
1867m
Fulton Street (AUS)
5  G  Street Cry (IRE) / Original Choice (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: O E & D R Pope Pty Ltd
Owner: Mrs S J Harvey, Mrs J Starr, M D Kay, Mrs S J Kay, Miss A E Harvey, Q Munro, Miss C Munro, D R Jolly, A J Lawson, Mrs J E Jones, R G Jones, Lions Lair (Mgr: R Fraser), Pink Shirt Racing (Mgr: M D Kay) & West Wins (Mgr: W Sendon)
Trainer: D R Jolly
Won/7
14:10 Handicap
1396m
Olive Grove (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Isle Royale (AUS) (Scenic (IRE))
Breeder: O E & D R Pope Pty Ltd
Owner: D E Magro, M J Trimboli, T A Modra, R N Dean, M R Dean, N T Dean, A P Rippon, T M Gargan, M W Memmler, C G Ingram, P B Hughes, M J Taylor, Mrs M J Male, D K Male, J B Roberts & West Wins (Mgr:w Sendon).
Trainer: D E Magro
2/9
PYATIGORSK (RUS) 13:10 Conditions
1200m
Marpak (GB)
3  C   / Morning Bell (GB) (Monsun (GER))
Breeder: Morning Partnership
Owner: Volgogradskiy Stud Farm
Trainer: Sokolov Y.V.
Won/8
REDCAR (GB) 12:45 Flat Hcap 3YO
5f
Infinite Grace (GB)
3  F  Sepoy (AUS) / Pepper Lane (GB) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Mr K. Nicholson
Owner: Mr K Nicholson
Trainer: David O'Meara
2/12
12:45 Flat Hcap 3YO
5f
Wonderwork (IRE)
3  G   / First Party (GB) (Royal Applause (GB))
Breeder: Drumlin Bloodstock
Owner: Mrs Elaine M Burke
Trainer: K R Burke
Won/12
13:15 Flat 2YO
6f
Night of Romance (GB)
2  F   / Shohrah (IRE) (Giant's Causeway (USA))
Breeder: Llety Farms
Owner: Mr J Laughton & Mrs E Burke
Trainer: K R Burke
2/7
13:45 Flat Maiden 2YO
7f
Just Frank (GB)
2  C  Epaulette (AUS) / Mabinia (IRE) (Cape Cross (IRE))
Breeder: D. J. Brown
Owner: Billy Parker & Steven Parker
Trainer: J L Eyre
2/7
14:15 Flat 3YO+
7f
Willing to Please (GB)
3  F   / Tebee's Oasis (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Minster Stud
Owner: Minster Stud
Trainer: David Barron
2/9
14:45 Flat 3YO+
7f
Cruising (GB)
3  G  Helmet (AUS) / Lanai (IRE) (Camacho (GB))
Breeder: Mr R. Hull
Owner: Mr Ron Hull
Trainer: David Brown
Won/10
16:15 Flat Hcap 3YO
1m 2f
King's Charisma (IRE)
3  G   / Bawaakeer (USA) (Kingmambo (USA))
Breeder: Castlefarm Stud
Owner: Mrs S Holtby
Trainer: David O'Meara
Won/12
ROME (ITY) 16:30 Conditions 2YOF
1100m
Meine Stute (GB)
2  F  Brazen Beau (AUS) / Madame Rouge (GB) (Major Cadeaux (GB))
Breeder: Mrs S. Clifford
3/5
18:25 Handicap 3YO+ F
1500m
Laser Ray (IRE)
4  F  Poet's Voice (GB) / Dark Ray (IRE) (Dark Angel (IRE))
Breeder: Allevamento La Nuova Sbarra SRL
3/9
19:35 Premio Botticelli (Listed) Conditions 3yo
2100m
Spygate (GB)
3  C  Brazen Beau (AUS) / Virginia Hall (GB) (Medicean (GB))
Breeder: Limestone Stud
3/10
SANTA ANITA PARK (USA) 13:00 SOC 3 yo's & up Open
1 mile
East Rand (USA)
5  R  Denman (AUS) / Flak (Malibu Moon)
Breeder: Landaluce Educe Stables
Owner: Frank Reynoso, Jr.
Trainer: J Sierra
3/7
17:00 American S. (G3) 3 yo's & up Open
1 mile
Souter (GB)
6  G  Poet's Voice (GB) / Storming Sioux (GB) (Storming Home (GB))
Breeder: Rabbah Bloodstock Limited
Owner: Red Baron's Barn LLC or Rancho Temescal LLC
Trainer: M Glatt
3/10
SEOUL (KOR) 15:05 Special Weight
1200m
Geomison (NZ)
2  C  Helmet (AUS) / Long Lake (USA) (Distorted Humor (USA))
Breeder: R P Sullivan
Owner: LEE SOO KIL
Trainer: JI YONG CHEOL
2/11
SHA TIN (HK) 13:30 Premier Cup (G3) 3yo+ Open Handicap
1400m
Jolly Banner (AUS)
8  G  Lonhro (AUS) / Valkyrie Diva (AUS) (Jade Robbery (USA))
Breeder: Makybe Racing & Breeding
Owner: Mr & Mrs Kenny Cheng Tsin Ki
Trainer: P Yiu
Won/5
14:00 Handicap
1200m
First Responder (IRE)
4  G  Helmet (AUS) / Capote West (USA) (Capote (USA))
Breeder: CN Farm Limited
Owner: Hong Kong St John Presidents Club Syndicate
Trainer: D Whyte
Won/14
14:30 Handicap
1200m
Yee Cheong Pegasus (AUS)
5  C  Lonhro (AUS) / Sparks Fly (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Wingrove Park Pty Ltd
Owner: Choi Hiu Fung
Trainer: A T Millard
Won/14
17:10 Handicap
1400m
Amazing Chocolate (AUS)
5  G  Sepoy (AUS) / Nanda Kot (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Antony Ip Ren Haw
Trainer: A T Millard
Won/14
SUNSHINE COAST (AUS) 15:50 Maiden
1000m
I Am Sumi (AUS)
3  F   / Sumakaray (AUS) (Manner Hill (AUS))
Breeder: Mr RJ Matthews
Owner: Mrs K Morris, M T McIntyre, R J Matthews & I S Hall
Trainer: Alan L Jones
2/12
18:25 Handicap
1600m
Hallowed Girl (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Astriege (USA) (War Chant (USA))
Breeder: Glenlogan Park Pty Ltd
Owner: S F Remedios, M J Gardiner, J J Maguire, J Mlikota, R K Smith, Miss J M Ainsworth, C Thomson, T R Donohue, P K Inmon, M L Mee, D R Miller, A L Oldham & Anderson Thoroughbreds (Mgr: C M Anderson)
Trainer: Chris Anderson
2/8
18:25 Handicap
1600m
Staying Black (NZ)
4  G  Lonhro (AUS) / Pamina (NZ) (Keeper (AUS))
Breeder: Mr & Mrs Rodger Finlay
Owner: Kendrick Racing (Mgr: S W Kendrick), G L Wilson, D C Russell, M J Clarke, K F Jefferies, Dr W D Meiklejohn, Mrs C M Meiklejohn & R C Chisholm, Mrs K M Marr, Mr G V Marr, Reed Racing (Mgr: H C Reed, Oceans 10 Racing (Mgr: S M McLady) & Direct Racing (Mgr:
Trainer: S W Kendrick
Won/8
TOULOUSE (FR) 16:30 3yo Claimer
2400m
Flora Cameo (FR)
3  F  Sidestep (AUS) / Queen to Be (IRE) (King's Best (USA))
Breeder: E.a.r.l. Haras Du Logis
Owner: JOCELYN TARGETT
Trainer: S. BROGI
2/9
VELKA CHUCHLE (CZE) 14:15 Maiden
1200m
Kmotr (IRE)
2  C  Epaulette (AUS) / Royal Interlude (IRE) (King's Theatre (IRE))
Breeder: Mr and Mrs McEnery
Owner: Statek Blata Ceský Ráj I
Trainer: Vocásková Helena
Won/6
WAGGA (AUS) 13:30 Maiden Handicap
1400m
Cracking Dawn (AUS)
4  F   / Rule the Waves (AUS) (King's Best (USA))
Breeder: Fenton Park
Owner: M B Stein, S Waite & B R Stein
Trainer: Martin Stein
2/8
14:07 Handicap
2000m
Hilltop Hood (AUS)
5  G  Poet's Voice (GB) / Mighty Lion (AUS) (Lion Heart (USA))
Breeder: Tulloch Consulting & Racing
Owner: Two Stubbies Racing (Mgrs: M Smith & J Smith), B Sammut & L Fisk
Trainer: M J Smith
3/9
14:07 Handicap
2000m
Roland Garros (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Radha Rani (AUS) (Delago Brom (AUS))
Breeder: Lynrowan Stud TAS
Owner: A J Corboy & S Corboy
Trainer: Adrian Corboy
2/9
15:22 Handicap
1200m
Happy Lad (AUS)
3  G  Epaulette (AUS) / Montreal Gold (NZ) (Gold Brose (AUS))
Breeder: Mr MGW Taylor
Owner: J Bourke, P A Sweeney & A E Shaylor
Trainer: P A Sweeney
2/10
WERRIBEE (AUS) 14:15 Handicap
2000m
Royal Bower (AUS)
4  F  Sepoy (AUS) / Bowerbird (AUS) (Catbird (AUS))
Breeder: Mill Park
Owner: A L Crisp, M A Crisp, R M McKinnon, Mrs L A McKinnon, P J Bomphrey, Ms F Mquirk, Doonaree Racing (Mgr: G White), All Ages (Mgr: A Thomson), P Annesley, J A Cameron, Mrs J E Cameron, Mrs J Everett, M A Rieniets, K J Spence, Ms S J Clements, D J Coombes, Ms
Trainer: Dan O'Sullivan
Won/12
14:45 Handicap
1100m
Swanky Cat (AUS)
5  G  Street Boss (USA) / Tiger Tantrum (AUS) (Tiger Hill (IRE))
Breeder: Dr LJ Oldcastle
Owner: W & Mrs J Elliott, G & Mrs L Elliott & B & Mrs D Powell
Trainer: D E Coombes
Won/12
15:45 Handicap
1400m
Elvaric (AUS)
4  F  Street Boss (USA) / Nadya (AUS) (King of Kings (IRE))
Breeder: Mr D Keogh
Owner: Mrs S E Wells & G N Wells
Trainer: Susie Wells
2/11
15:45 Handicap
1400m
Reset All (AUS)
5  F  Reset (AUS) / Dana Girl (AUS) (Danasinga (AUS))
Breeder: Mrs J Swieboda
Owner: Miss S M Crombie
Trainer: M C Webb
3/11
WOLVERHAMPTON (GB) 12:00 Flat 2YO
5f
Swooper (GB)
2  C  Brazen Beau (AUS) / Most Tempting (GB) (Showcasing (GB))
Breeder: Mrs M. Ferguson
Owner: Bottisham Heath Stud
Trainer: Robert Cowell
3/6
14:35 Flat Hcap 4YO+
7¼f
Bell Heather (IRE)
7  F   / Burren Rose (USA) (Storm Cat (USA))
Breeder: Tinnakill Bloodstock & Joe Osborne
Owner: Dr Marwan Koukash
Trainer: Patrick Morris
3/12
14:35 Flat Hcap 4YO+
7¼f
Dubai Elegance (GB)
6  F  Sepoy (AUS) / Some Sunny Day (GB) (Where or When (IRE))
Breeder: Glebe Stud & J. F. Dean
Owner: Million Dreams Racing 1
Trainer: D Shaw
2/12
15:35 Flat Hcap 4YO+
1m 6f
Accessor (IRE)
5  G  Exceed and Excel (AUS) / Amarette (GER) (Monsun (GER))
Breeder: Gestut Schlenderhan
Owner: Mr D Hassan
Trainer: M Wigham
3/10

Saturday, 20 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
ALICE SPRINGS (AUS) 16:45 Handicap
1400m
Regal Eagle (AUS)
5  G  Denman (AUS) / Assertive Eagle (AUS) (Danewin (AUS))
Breeder: Widden Stud Australia Pty Ltd
Owner: H T E Jolly, M P Connell, C Connell & J Connell
Trainer: Ms L Lefoe
3/6
ASCOT (GB) 13:15 Queen Mary S. (G2) Flat 2YO
5f
Sacred (GB)
2  F  Exceed and Excel (AUS) / Sacre Caroline (USA) (Blame (USA))
Breeder: Cheveley Park Stud Limited
Owner: Cheveley Park Stud
Trainer: William Haggas
2/18
13:50 Coventry S. (G2) Flat 2YO
6f
Qaader (IRE)
2  C   / Redinha (GB) (Dansili (GB))
Breeder: Ms P. Walsh
Owner: Mr Hamdan Al Maktoum
Trainer: Mark Johnston
2/15
15:35 Diamond Jubilee S. (G1) Flat 4YO+
6f
Sceptical (GB)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Jealous Again (USA) (Trippi (USA))
Breeder: Godolphin
Owner: James McAuley
Trainer: Denis Gerard Hogan
3/10
16:10 Flat Hcap 3YO+
6f
Spanish City (GB)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Annabelle's Charm (IRE) (Indian Ridge (IRE))
Breeder: Merry Fox Stud Limited
Owner: Merry Fox Stud Limited
Trainer: Roger Varian
3/22
ATHERTON (AUS) 13:00 2,3yo Maiden Handicap
1000m
Super Dancer (AUS)
3  G  Shooting to Win (AUS) / Mia Cat Dancer (USA) (Tactical Cat (USA))
Breeder: Mrs S Bissett
Owner: J H & J L Kilroy
Trainer: John Kilroy
3/8
14:00 2yo+ Maiden
1200m
Jabal Tariq (AUS)
3  G  Helmet (AUS) / Isle of Gibraltar (AUS) (Danehill (USA))
Breeder: Carrington Park
Owner: P J Rowe, H M Rowe & A C Faulkner
Trainer: Peter Rowe
2/7
14:30 Handicap
1200m
Buoyancy (AUS)
4  G  Exceed and Excel (AUS) / Pure Energy (AUS) (Mossman (AUS))
Breeder: Darley
Owner: T W Hedley, J Hedley, B J McDonald, T W Hedley, J McDonald, J McDonald & N A McDonald
Trainer: O Chillemi
Won/11
14:30 Handicap
1200m
Indy Showgirl (AUS)
5  F   / Smash Hit (AUS) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Summertime Holdings Pty Ltd
Owner: S J Cooper
Trainer: Scott Cooper
2/11
BELMONT PARK (USA) 11:45 MCL 3 yo's & up Open
1 mile
Scanno (USA)
3  C   / Sarah Lynx (IRE) (Montjeu (IRE))
Breeder: Don Alberto Corporation
Owner: Don Alberto Stable
Trainer: T Albertrani
3/13
CHURCHILL DOWNS (USA) 17:01 Wise Dan S. (G2) 4 yo's & up Open
1 1/16M
Parlor (USA)
6  G  Lonhro (AUS) / My McIntosh (Pulpit)
Breeder: KatieRich Farms
Owner: Michael M. Hui, Hooties Racing, LLC (Mark Moore) and WSS Racing, LLC (William Simon)
Trainer: M Maker
3/11
COMPIEGNE (FR) 14:03 4yo+ Claimer
1600m
Rogue (GB)
5  G  Epaulette (AUS) / Miskin Diamond (IRE) (Diamond Green (FR))
Breeder: Maywood Stud
Owner: DAVID SMAGA
Trainer: D. SMAGA
3/18
DALBY (AUS) 13:18 Maiden
1400m
Miss Bulitz (AUS)
3  F  Denman (AUS) / Beesem (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Lavin Park Racing & Breeding
Owner: P J Sexton, Mrs A J Spoelder & Rohl Racing (Mgr: T J Rohl)
Trainer: Troy Pascoe
2/10
15:47 Handicap
1000m
Cliveden (AUS)
6  G  Street Cry (IRE) / Camarena (NZ) (Danehill (USA))
Breeder: Darley
Owner: R English & P Sexton
Trainer: Patrick Sexton
Won/10
DELAWARE PARK (USA) 14:15 ALW 3 yo's & up Open
1 mile
Skyscanner (USA)
3  C   / Sweet Beat (Tiznow)
Breeder: Gary & Mary West Stables Inc.
Owner: O G Racing
Trainer: J O'Dwyer
2/10
15:15 MSW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
6F
Be Present (USA)
3  F   / Afleeting Lady (Afleet Alex)
Breeder: Alpha Delta Stables, LLC & Colts Neck Stables, LLC
Owner: Colts Neck Stables LLC
Trainer: J Duarte, Jr.
Won/11
DONALD (AUS) 12:36 Maiden
1624m
Beau Belle (AUS)
3  F  Brazen Beau (AUS) / Evolve (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Limerick Lane Thoroughbreds
Owner: Ryco Equine Pty Ltd (Mgr: G T Ryan)
Trainer: M Price & M Kent Jnr
3/11
DOOMBEN (AUS) 14:37 Handicap
1350m
Maozi (AUS)
3  F  Helmet (AUS) / Wonderful Feeling (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Yu Long Investments
Owner: Yu Long Investments
Trainer: A J & T Edmonds
3/10
14:37 Handicap
1350m
Shijin (AUS)
4  F  Poet's Voice (GB) / Gingerbread (AUS) (Kempinsky (AUS))
Breeder: Mr G Heran
Owner: Gundaroo Stud (Mgr: R K Lees & L Hoyle)
Trainer: S J Morrisey
Won/10
DORTMUND (GER) 16:30 Conditions 3YO+
1600m
Axxell (GER)
6  C  Exceed and Excel (AUS) / Antonym (USA) (Bahri (USA))
Breeder: Gestüt Hof Ittlingen
Owner: Frau Birgit Lenz
Trainer: Frau Birgit Lenz
Won/12
FLEMINGTON (AUS) 12:20 2yo Open Handicap
1420m
Cherry Tortoni (AUS)
2  G   / Tortoni (AUS) (Strategic (AUS))
Breeder: Mr OP Tait
Owner: O P Tait & Mrs J G Nivison
Trainer: Patrick Payne
Won/14
16:00 Open Quality
1420m
Haunted (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Seances (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/13
16:32 Open Quality
1100m
Prezado (AUS)
5  G  Denman (AUS) / Nerrin Twister (AUS) (Elvstroem (AUS))
Breeder: Mr A Calvert
Owner: A W Bruhn, S W Bruhn, Escaka (Mgr: F P Merlino), P L Cooper, Scar Racing (Mgr: A R Cameron), P J Daenell, J C Crawford, R A Wilson, P J Campbell, Maverick Racing (Mgr: G S McCormack), C Sarantakos, M J Chaston, M J McCraw, M P Murray, M Mifsud, P J Nicoll
Trainer: M Ellerton & S Zahra
2/11
KEMPTON (GB) 17:55 Flat Hcap 4YO+
7f
Laurentia (IRE)
4  F   / Brynica (FR) (Desert Style (IRE))
Breeder: Corduff Stud & T. J. Rooney
Owner: Doolan, Edwards & Hayes
Trainer: D K Ivory
2/12
18:55 Flat Hcap 4YO+
7f
Sonnet Rose (IRE)
6  F  Poet's Voice (GB) / Arabian Pearl (IRE) (Refuse to Bend (IRE))
Breeder: Mr J. C. Davies
Owner: Mr John C Davies
Trainer: C Allen
Won/11
LAUREL PARK (USA) 12:40 WCL 3 yo's & up Open
1 1/16M
Souper Catch (USA)
6  G   / Cry and Catch Me (Street Cry (IRE))
Breeder: Live Oak Stud
Owner: P and D Racing Stables
Trainer: J Camejo
Won/15
MACAU (MAC) 14:00 Handicap 55-30
1350m
Hostwin Euphoria (AUS)
3  G  Street Boss (USA) / Great Anna (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Alpara Lodge
Trainer: NME
Won/11
14:00 Handicap 55-30
1350m
Siskiyou (AUS)
5  G  Lonhro (AUS) / Applegate (AUS) (Exceed and Excel (AUS))
Breeder: Darley
Trainer: CHS
2/11
15:10 Handicap 60-35
1800m
Fantastic Friends (AUS)
4  G  Denman (AUS) / Papillon (AUS) (Rock of Gibraltar (IRE))
Breeder: Alpara Lodge
Trainer: KMC
Won/11
15:10 Handicap 60-35
1800m
So Yummy (AUS)
4  G  Kuroshio (AUS) / Mrs Beerman (USA) (Squadron Leader (USA))
Breeder: Fowler Thoroughbreds Pty Ltd
Trainer: MCT
3/11
16:55 Handicap 35-0
1200m
Lucky Hugo (AUS)
4  C  Denman (AUS) / Senta Helga (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Evergreen Stud Farm
Trainer: MCT
Won/8
MARSEILLE-VIVAUX (FR) 20:35 3yo Handicap
2600m
Port or Starboard (IRE)
3  G  Epaulette (AUS) / Galley (GB) (Zamindar (USA))
Breeder: Mrs B. Prendergast
Owner: MME S.DAVIS/P.MITCHELL/M.O'NEILL
Trainer: E. O'NEILL (S)
2/7
MILAN (ITY) 15:10 Maiden 2YO
1000m
Fontaine d'Argent (IRE)
2  F  Helmet (AUS) / Facia de Tola (GB) (New Approach (IRE))
Breeder: Sox. Finanza Locale Consulting Srl
2/6
17:05 Conditions 3YOF
1400m
Ifrachy (GB)
3  F   / Killachy Loose (GB) (Kyllachy (GB))
Breeder: Scuderia Blueberry SRL
3/11
17:45 Conditions 3YO
1600m
Attimo Fuggente (IRE)
3  C  Exceed and Excel (AUS) / Vague Nouvelle (IRE) (Mastercraftsman (IRE))
Breeder: Incolinx
Won/7
MORPHETTVILLE (AUS) 13:46 Handicap
1200m
Star Status (AUS)
4  G   / Starmon (NZ) (Monolith (AUS))
Breeder: Mr BH Perks
Owner: B H Perks, Ms A M Clough, B Caruso, C R Cowan, J S Rogers, A J Randall, P R Lamming, N R Angove, Mrs J A Brown, A C Brown, J A Norden, S Mezzini & A P Mezzini
Trainer: L Macdonald & A Gluyas
3/10
14:26 Handicap
1050m
Symphonette (AUS)
4  F  Helmet (AUS) / Symphony Miss (AUS) (Distant Music (USA))
Breeder: Mr LR Colbert
Owner: J E Cooper, Mrs A D C Cooper, B C Dixon, Mrs M K Dixon, J M Maclean, D J M Maclean, Mrs A J Maclean, Mrs J A Maclean, Ms R C Lederman, P K McVann, L R Colbert, Mrs A F Colbert, T J Stokes, G J Roberts & R L Bradmore
Trainer: P Stokes
3/11
MT ISA (AUS) 15:40 Handicap
1200m
Raptor (AUS)
6  G   / Zacheline (NZ) (Zabeel (NZ))
Breeder: Darley
Owner: S Royes
Trainer: S J Royes
3/7
NAAS (IRE) 15:45 Flat Hcap
1 mile
Capel at Dawn (IRE)
3  F   / Althania (USA) (Street Cry (IRE))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Capel Street Syndicate
Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Won/17
17:15 Polonia S. (Listed) Flat 3yof
5½f
Lady Penelope (IRE)
3  F   / Step Sequence (GB) (Nayef (USA))
Breeder: Kiltown Bloodstock Ltd
Owner: Phoenix Thoroughbred Limited
Trainer: Joseph Patrick O'Brien
Won/14
NEWCASTLE (AUS) 12:24 3yo Maiden Handicap
1400m
Invictus Felix (AUS)
3  G  Poet's Voice (GB) / Lysistrata (AUS) (Stratum (AUS))
Breeder: Mr J Simpson
Owner: J Simpson & Mrs J Simpson
Trainer: N Mayfield-Smith
Won/9
14:09 Maiden
1200m
All a Lady (AUS)
4  F  Albrecht (AUS) / Lady Astor (AUS) (Viscount (AUS))
Breeder: Mr JK Mackay
Owner: M J Dwyer & C P Brown
Trainer: M J Dwyer
3/10
14:49 Handicap
1200m
Crimlet (AUS)
3  F  Epaulette (AUS) / Crimson Rush (AUS) (Bianconi (USA))
Breeder: Mr GH Forbes
Owner: Triple Crown Syndications, A & P Nicholls (Mgr: A Nicholls), G B Clark, T R Moon, C J Tracey, Mrs M Hunter, P Clark, C Charalambous, J A Forrest, R S Williams, J H Hezlett, D L King, Mrs V K Latimore & L T Latimore
Trainer: P & P Snowden
2/10
16:08 Handicap
1400m
Kateru (AUS)
3  G  Sepoy (AUS) / Rio Osa (AUS) (Canny Lad (AUS))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
2/14
NEWMARKET (GB) 15:20 Flat 3YO+
1 mile
Al Mutathar (IRE)
3  G   / Abaq (GB) (Oasis Dream (GB))
Breeder: Shadwell Estate Co Ltd
Owner: Mr Hamdan Al Maktoum
Trainer: Richard Hannon
Won/8
15:55 Flat Hcap 3YO
1m 2f
Zabeel Champion (GB)
3  C  Poet's Voice (GB) / Stars in Your Eyes (GB) (Galileo (IRE))
Breeder: Hascombe & Valiant Stud Ltd
Owner: Mr Jaber Abdullah
Trainer: Mark Johnston
Won/5
16:25 Flat Hcap 4YO+
1m 6f
Volcanic Sky (GB)
5  G  Street Cry (IRE) / Short Skirt (GB) (Diktat (GB))
Breeder: Godolphin
Owner: Godolphin
Trainer: Saeed bin Suroor
2/8
PRAIRIE MEADOWS (USA) 19:49 MSW 3 yo F (fillies)
5F
Sayua (USA)
3  F  Street Boss (USA) / Blue Sky Vow (Broken Vow)
Breeder: H. Allen Poindexter
Owner: Poindexter Thoroughbreds LLC (H. Allen Poindexter)
Trainer: G Jacquot
Won/7
PUKEKOHE (NZ) 12:10 Handicap
1100m
Crystallize (NZ)
4  G   / Crystalina (IRE) (Danehill (USA))
Breeder: L de Souza
Owner: Brookby Stables Ltd
Trainer: D A Walker
Won/12
15:40 Handicap
1600m
Locally Sauced (NZ)
8  G   / Geordie Girl (NZ) (Towkay (AUS))
Breeder: W E Jeffries
Owner: Mrs I D & J Downey, M J Martin, M J Moore, Mrs I J Shaw & W J Stretton
Trainer: G & I Shaw
3/12
QUIRINDI (AUS) 14:01 Handicap
1200m
Maui Princess (AUS)
5  F  Sepoy (AUS) / Tropicana Girl (AUS) (Redoute's Choice (AUS))
Breeder: Corumbene Stud
Owner: Mrs G Rinkin
Trainer: Luke A Thomas
2/10
RANDWICK (AUS) 11:30 2yo Open Handicap
1500m
Silhouette (AUS)
2  F   / Cameo (AUS) (Shamardal (USA))
Breeder: Godolphin Australia
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
3/6
12:40 Handicap
1000m
Longbottom (AUS)
3  F  Sidestep (AUS) / Orphrey (AUS) (Orpen (USA))
Breeder: Mr J Wrigley
Owner: Australian Bloodstock (Mgr: L Murrell), J Lovett, Trurobe P/L (Mgr: J Wrigley), T Johnson, G Brown, Mrs D Brown, B Brooks, M Malone, K O'Brien, Dream Bloodstock (Mgr: C Dacey), Wbc Racing (Mgr: N Wood), Webb Douglas Racing (Mgr: B Douglas), Keating Racing
Trainer: K A Lees
3/9
12:40 Handicap
1000m
Witherspoon (AUS)
4  F  Exceed and Excel (AUS) / Girl Hussler (AUS) (Hussonet (USA))
Breeder: Segenhoe Thoroughbreds Australia Pty Ltd
Owner: Australian Bloodstock (Mgr:l Murrell), Yarraman Park Stud (Mgr: A D Mitchell), Newgate Bloodstock (Mgr: H A Field), Hollymount Stud (Mgr: M B Sandblom), J Lovett & Coastline Racing (Mgr: A Parker)
Trainer: K A Lees
Won/9
13:50 3yo+ Open Handicap
1200m
Viridine (AUS)
5  G  Poet's Voice (GB) / Patina (AUS) (Anabaa (USA))
Breeder: Darley
Owner: Godolphin
Trainer: James Cummings
Won/6
14:25 Handicap
1200m
Lillemor (AUS)
3  F  Hallowed Crown (AUS) / Polar Success (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Twin Palms Stud
Owner: Twin Palms Stud (Mgr: B S Johnson), Ms K A Johnson, Mrs J C Johnson, B S Johnson & S B C Johnson
Trainer: J A O'Shea
2/10
15:05 Handicap
1200m
Charretera (AUS)
4  G  Epaulette (AUS) / Chula Vista (AUS) (Encosta de Lago (AUS))
Breeder: Mr IK Smith
Owner: Triple Crown (Mgr: C H Ward), Mrs S Hughes, C Hughes, S Roache, I Graudins, C Dawes, W Haddrick, B Newman, A Ali, A Prince, B Kunde, S Brown, M Wassnig, M Candy, J Flood, E J Davidson, S & B Williams Racing (Mgr: S Williams), Darcy Rudd Racing (Mgr: T Rud
Trainer: P & P Snowden
3/12
RIPON (GB) 16:30 Flat Maiden 2YO
5f
Risk of Thunder (IRE)
2  F   / Lady Vyrnwy (IRE) (Bertolini (USA))
Breeder: R. Boland
Owner: Mr Saeed Manana
Trainer: J Tate
Won/10
19:10 Flat 3YO+
1 mile
Streak Lightning (IRE)
3  C   / Emreliya (IRE) (Danehill Dancer (IRE))
Breeder: Mr J. T. Heffernan
Owner: Kennet Valley Thoroughbreds XIII
Trainer: Mark Johnston
Won/12
SANTA ANITA PARK (USA) 13:00 Wilshire S. (G3) 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 mile
Red Lark (IRE)
3  F  Epaulette (AUS) / Firecrest (IRE) (Darshaan (GB))
Breeder: Mrs S. M. Rogers & Sir Thomas Pilkington
Owner: Eclipse Thoroughbred Partners
Trainer: P Gallagher
2/7
SIRACUSA (ITY) 17:40 Conditions 3YO
1600m
Shooting to Heart (IRE)
3  F  Shooting to Win (AUS) / Zoumie (IRE) (Mark of Esteem (IRE))
Breeder: Dr T. Purcell
2/12
19:20 Seller 3YO+
1800m
Neileta (GB)
4  G  Epaulette (AUS) / Neila (GER) (Diktat (GB))
Breeder: Mr H. J. A. Russell
2/11
20:00 Handicap 3YO+
1100m
Francisca Pink (IRE)
4  F  Helmet (AUS) / Ranallagh Rocket (IRE) (Acclamation (GB))
Breeder: N. Hartery
Won/6

Friday, 19 June 2020

Racecourse Time Race Distance Horse Results
ASCOT (GB) 13:15 Flat Hcap 3YO
5f
Keep Busy (IRE)
3  F   / Look Busy (IRE) (Danetime (IRE))
Breeder: Hackcanter Ltd & Mr P. Gleeson
Owner: Altitude Racing
Trainer: J J Quinn
2/21
BELMONT PARK (USA) 13:50 MSW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
1 1/4M
Fortuna (USA)
3  F   / Mesa Fresca (Sky Mesa)
Breeder: Jack Swain III
Owner: Swain, III, Jack
Trainer: H Motion
2/8
CANBERRA (AUS) 12:30 Class 1 Set Weight
2000m
Street Cred (AUS)
4  G  Poet's Voice (GB) / Street Spirit (AUS) (Street Cry (IRE))
Breeder: Tulloch Consulting & Racing
Owner: Two Stubbies Racing (Mgrs: M & J Smith), B Sammut, G Bourke, G Higgins, B Pattison, S McMahon, K F Monck, N Boden, K Boden & V Fanning
Trainer: M J Smith
Won/5
15:35 Handicap
1000m
Polar Star (AUS)
6  G  Lonhro (AUS) / Polar Success (AUS) (Success Express (USA))
Breeder: Twin Palms Stud
Owner: D M Carden, C P Bright, N D Spence, P A Yapp, C D G Marques, S J Hundy, N J Harlock, T Callipari, S J Cathro, M D Carden, N J Olive & L J Olive
Trainer: N J Olive
Won/12
16:10 Handicap
1200m
Fact or Fable (AUS)
3  F  Street Boss (USA) / Country Fable (AUS) (Bernardini (USA))
Breeder: Contract Racing Pty Ltd
Owner: N J Olive, Ms P A Winn, H A Vink, A G S Ochiltree, Mrs A Ochiltree, C Barritt-Eyles, D J Headon, D M Scullin, M P Hay, Reverend S Kaine, R P Tweedie, D C Foley, T J Wilson, L McDonald, D J Plevey & N J W Kennedy
Trainer: N J Olive
Won/14
CHANTILLY (FR) 12:10 2yo Conditions
1200m
Cassiopea (FR)
2  F  Helmet (AUS) / Diva Cattiva (GB) (Lujain (USA))
Breeder: Scuderia Micolo di Nicola Galli & C
Owner: SCUDERIA MICOLO SNC
Trainer: A. MARCIALIS
2/6
12:45 3yo Conditions
1200m
Crew Dragon (FR)
3  C  Poet's Voice (GB) / Vintage Red (FR) (Turtle Bowl (IRE))
Breeder: Berend Van Dalfsen
Owner: BEREND VAN DALFSEN
Trainer: M. DELCHER SANCHEZ
Won/9
CHURCHILL DOWNS (USA) 16:46 ALW 3 yo's & up F & M (fillies and mares)
7F
Crown Jewel (USA)
4  F   / Lady of Choice (Storm Bird)
Breeder: Peter E. Blum Thoroughbreds, LLC
Owner: Peter E. Blum Thoroughbreds, LLC (Peter E. Blum)
Trainer: S Asmussen
2/7
GOWRAN PARK (IRE) 17:45 Flat Hcap 3yo
1 mile
Sideshift (FR)
3  G  Sidestep (AUS) / Shamazing (GB) (Makfi (GB))
Breeder: Marc Bridoux
Owner: Michael O'Callaghan
Trainer: M D O'Callaghan
3/11
LINGFIELD (GB) 18:05 Flat Maiden 2YO
7f
Rommel (GB)
2  C  Helmet (AUS) / Early Start (GB) (Arcano (IRE))
Breeder: Whatton Manor Stud
Owner: Mr M Channon
Trainer: Mick Channon
Won/9
18:35 Flat 3YO+
7f
Grande Rumore (GB)
3  F   / Silent Serenade (GB) (Bertolini (USA))
Breeder: Summerville Bloodstock
Owner: Merriebelle Ltd, Sullivan Bloodstock L
Trainer: Richard Hannon
2/13
19:05 Flat Hcap 4YO+
1 mile
Muatadel (GB)
7  G  Exceed and Excel (AUS) / Rose Blossom (GB) (Pastoral Pursuits (GB))
Breeder: Lofts Hall Stud & Mr B. Sangster
Owner: Caballo Racing
Trainer: J S Wainwright
3/7
PAKENHAM (AUS) 12:25 Maiden
1200m
Fudging (AUS)
3  G  Epaulette (AUS) / Fudge Delight (AUS) (Lago Delight (AUS))
Breeder: Liverpool Street Investments
Owner: Graebar Park Pty Ltd (Mgr: G A Gathercole)
Trainer: Jerome Hunter
3/12
14:30 Handicap
2200m
Diamondsandbubbles (NZ)
5  F  Commands (AUS) / High Joy (NZ) (High Chaparral (IRE))
Breeder: Llanhennock Trust
Owner: Mrs H Brideoake, Mrs M Murdoch & Mrs A Alderslade
Trainer: D R Brideoake
Won/10
15:00 Handicap
1400m
Hamslette (AUS)
4  F  Epaulette (AUS) / Hamsa (USA) (Fusaichi Pegasus (USA))
Breeder: Mr R Harding
Owner: R L Harding, Mrs J E Harding, M A Sultana, Mrs L J Sultana, Mrs A L Noblet & Damo Corp Racing (Mgr: D H McIntyre)
Trainer: Andrew Noblet
3/12
15:30 Handicap
1400m
King Kabuto (AUS)
5  G  Helmet (AUS) / Our Cougette (AUS) (Flying Spur (AUS))
Breeder: Vieira Group Pty Ltd
Owner: First Light Racing Pty Ltd (Mgr: T Wilson), P Marshall, G Wilcox, C Jenkin, P Crabb, Ms D Elliott, Mrs C Morris-Jones, D La Bozzetta, J Arnott, C B B (Mgr: J Santiago), All Bar Two (Mgr: R Wills), R Cox, Cast Of Hacks (Mgr: J Barbanti), A Sporn, B Carter
Trainer: C Maher & D Eustace
2/11
TIPPERARY (IRE) 13:35 Flat Maiden 2yoc&g
5f
Haigney (GB)
2  G  Sepoy (AUS) / Rivara (GB) (Red Ransom (USA))
Breeder: Petches Farm Ltd
Owner: Irish Equine Syndicate
Trainer: Augustine Leahy
3/8
ZÜRICH (SWI) Conditions
1800m
Shooting (GB)
3  C  Shooting to Win (AUS) / Infinity (FR) (Bering (GB))
Breeder: Mr A. L. Conneally
Trainer: Suter Maya
2/8